Založiť webovú stránku alebo eShop
BIEWER YORKSHIRE TERRIER

Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon pochádza z mesta Hunsrück v Nemecku. Manželia Werner a Gertrudúda Biewer odchovali zo spojenia štandardne blue & tan sfarbených yorkshire terriérov, svetových víťazov mladých z Dortmund 1981,  vrh s potomkom trikolórnej farby. Psíkovi   "DARLING von Friedheck" a sučke "FRU FRU von Friedheck", sa vplyvom génovej mutácie (recesívneho čierno – bieleho génu)  po narodilo 21.1.1984 trikolórne šteniatko „SCHNEEFLŐCKEN von Friedheck".

Šteniatko manželov natoľko svojim zafarbením okúzlilo, že sa zamerali na selektívne šľachtenie takto špecificky sfarbených yorkshire terriérov a pomenovali ich BIEWER YORKSHIRE TERRIER A LA POM PON.

V chove používali ďalej plemenného psíka yorkshire terriéra "DARLING von Friedheck" a v kombinácií s matkami pochádzajúcimi z ich chovateľskej stanice „von Friedheck" sa z týchto spojení narodili :

po matkách OLIVIA II von Friedheck ► SCHNEEPRINZ II von Friedheck

                   DINIE von Friedheck        ►DIAVOLETTO - BIANCO von Friedheck

                                                             ► a SCHNEEWOLF von Friedheck

                   NANUCK von Friedheck ► SCHNEEANEMONE von Friedheck

                   DAISY von Friedheck      ►SCHNEEXENIA von Friedheck

                   SIMONE von Friedheck   ►SCHNEEFLOWER von Friedheck

                                                             ►a SCHNEEWOLKE von Friedheck

trojfarebné šteniatka s bielymi špecifickými znakmi.

Prví Biewer Yorkshire Terriéri a la Pom Pon boli zapísaní v plemennej knihe  VDH/KFT ako neštandardne zafarbení yorkshire terriéri. Pán Biewer predviedol psíka SCHNEEPRINZ von Friedheck po prvý raz na výstave psov v roku 1988. Pán Werner a Gertrudúda Biewer sa nevzdali a hľadali východisko, ako riadne registrovať toto prekrásne plemeno. V roku 1989 bolo plemeno a  štandard   Biewer Yorkshire Terriera a la Pom Pon zaregistrované v Allgemeiner Club der Hundefreunde Deutschland e.V.

Hoci pán Werner Biewer zomrel v roku 1997, jeho odkaz zostal živý v týchto skvelých malých psíkoch, ktorí si získavajú širokú priazeň obdivovateľov a chovateľov už na celom svete.
 

 

 
 
 
TOPlist
Tvorba webových stránok na PageRide.com  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok